4 Şubat 2008 Pazartesi

Keçe çanta yapımı- Make a felted bag 2Ön cebi için :40 ilmek atarak beğendiğim motifi işledim.14 " kadar ördüm ve kapattım.
For the pocket: Cast on 40 sts.and work your favorite motife.(14")cast off.Kenar pervazı için:
Çantamızın ağız kısmının dik durması için 2 tane (1 siyah ve 1 kırmızı)
7 ilmeklik şeriti I-cord tekniğinle ördüm.Bu tüm çevresini saracak uzunlukta örülecek.Arzu eden kırmızı şeritten ilik ve siyah şeritten düğümleyerek düğme yapabilir.

For the edge border:To straighten up for our bag knit 2 bands (one in black-one in red) in
Icord technique.Knit this arround the bag.If you will ,you can create a buttonhole from the red band and a knot button from the black band .

Çantamızın sapları için: Gene (I-cord tekniğiyle) 5 ilmek atılır.Yaklaşık 2 metre örülür.Uzun sap için bundan 2 tane yapılır.

For the helves:Cast on 5 sts.and work in I-cord.For short helve make 2 m(6,5 feet) and for longer make it twice.

Tüm parçalar tamamlanınca hepsi dikilir ve keçeleştirmek üzere makinaya bir kot pantolonla atılır.80' c de 15 dakika yıkanır,sıkılır.Makinadan çıkınca 2 gün dışarıda kurutulur.


If all bits finishing then fix it .Place the bag and i-cord in the washing machine with 1 pairs of jeans.Wash on the hot wash cold rinse cycle. (15 minute ).


2 yorum:

Adsız dedi ki...

ellerine sağlık arkadaşım çok şık bir çanta olmuş...etkinliğimize katılımını veya sitene bannerimizi koyarak destek olmanı bekliyoruz...banneri seragun arkadaşımızın sitesinden alabilirsin sevgiler gülay..
www.gydr1992.blogcu.com

illede dedi ki...

canım eline sağlık harika:)) ben bu ara bebişler yüzünden birşey yapamıyorum .. sevgiler bırakıyorum sana..

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails